Yenidoğan Bebek Bezi Tavsiyelerimiz

Yeni doğanlar her gün 8 ila 12 bezi kirletir; bu nedenle bebeğinizi kuru ve rahat tutan bir bez bulmak önemlidir. Güvenilir seçenekler arıyorsanız, bugün piyasadaki en iyi tek kullanımlık yenidoğan bebek bezleri listemize göz atın.

  • Pampers Swaddlers

Pampers Swaddlers’ın hastanelerde bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: Süper emici malzeme ve benzersiz tasarımlı astar, küçük çocuğunuzun cildini güzel ve kuru bırakarak ıslaklıktan korumaya yardımcı olur. Temizlemenin daha kolay olmasının yanı sıra, bu aynı zamanda bebek bezi döküntülerini önlemeye de yardımcı olur.

  • Huggies
  • Prima
  • Sleepy Natural
  • Molfix

gibi markalar en çok tercih edilen en uygun bebek bezi, yıkanabilir bebek bezi, yenidoğan bebek bezi seçenekleri arasındadır.

Bebeğin Yaşı ve Kilosu / Yenidoğan Bebek Bezi Numarası

n: Yenidoğan ilk haftalara kadar- 4.5 kg kadar

1: iki ila dört ay- 4 ila 7 kilo

2: Dört ila yedi ay- 6 ila 8 kilo

3: Yedi ila 12 ay- 7 ila 13 kilo

4: 18 ila 48 ay- 10 ila 17 kilo

5: Üç yıl ve yukarı- 12 kilo ve üstü

6: Dört yıl ve üstü- 15 kilo ve üzeri

Bebeğin Cinsiyeti

Bir noktada, Pampers ve Huggies her cinsiyet için özel olarak bebek bezleri tasarladı: “Erkekler ve kızların daha fazla emiciliğe ihtiyaç duydukları farklı bölgeleri var. Bebek bezi seçimi bu durumlar göz önünde bulundurularak da yapılmalıdır.

Bezin Hava Alması

Her bebeğin bakımının önemli bir parçası bezdir. Bir çocuk genellikle 3 yaşında tuvalet eğitimi alır. O zamana kadar, idrar ve bağırsak hareketlerini toplamak için çocuk bezleri kullanılır. Çoğu bebek, ister bez ister tek kullanımlık çocuk bezi içinde olsun bir süre kızarıklık yaşar. Altları genellikle nem, bakteri ve amonyak ile temas halindedir hem de bebek bezinden sürtünme vardır. Bu yüzden satın aldığınız bebek bezinin iyi hava alması tahrişi ve diğer cilt problemlerini azaltacaktır.

Bezin Emiş Gücü

Bezin emiş gücü bir bebek ve sağlığı için çok önemli bir durumdur. Bu yüzden bir bebek bezi seçimi yaparken emiş gücünü dikkate almanız sizin lehinize bir durum olacaktır.

Bebek Bezinin Malzemesi

Bebek bezinin malzemesi bebeğinizin sağlığı için önemli durumlardan biridir. Bu yüzden organik ve kaliteli malzemelerden oluşmuş bebek bezi tercih etmek sizin ve bebeğiniz için çok iyi bir seçenek olacaktır.

Bebek Bezi Markası Değiştirmek Pişik Yapar mı?

Bazı bebeklerde bez değiştirildiği zaman kızarıklık olur. Uzmanlar belirli bir marka önermese de, çocuğunuz hassassa, boya veya koku içermeyen bebek bezlerini arayın. Bazı bebekler ıslak mendillere karşı hassastır, su ve el bezi de aynı şekilde çalışır ve daha nazik bir seçenek olabilir.

Category: Genel
Önceki yazı
Tüp Bebeğe Dair Bilmeniz Gerekenler
Sonraki yazı
Bebeklere Eşya Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.