Hamile Fotoğraf Çekimi

Hamile Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalı?

Hamilelik, uzun gibi gözükse de aslında göz açıp kapayıncaya kadar biten bir süreç. Her hamile kadın mükemmel bir hamile fotoğrafı çekimi ister. Hamile fotoğraf çekimine hazır olup olmamanız elbette önemli bir detay. Ancak gelişmekte olan bebeğinizin karnınızda yarattığı güzelliği yakalama düşüncesi de size merak uyandırıcı gelebilir. Bununla beraber fotoğraf çekimi, genellikle anne adaylarının da yapmak istediği bir çekim türü. Bunun temel sebebi de ömür boyu hatıra kalacak bir anıyı en güzel şekilde saklamak. Genellikle anne adayları, bu istek ve hissiyat doğrultusunda hareket eder. Hamile fotoğraf çekimi için birçok alternatif var. İster bir fotoğrafçı kiralayın ya da isterseniz kendiniz yapmaya karar verin. Bu tamamen size kalmış, burada temel amaç bu anlarınızı kaydetmek. Sizi mutlu edecek görüntüleri elde etmenize yardımcı olacak hamile fotoğrafı fikirlerini de araştırarak bulabilirsiniz.

Hamile Fotoğraf Çekimi Nedir?

Hamile fotoğraf çekimi, anne adayı için hamilelik veya doğum dönemi boyunca yapılan bir çekimdir. Çekim seansları, büyüyen bebeğinizin güzelliğini yakalar. Bunun yanında anne ile bebeğin birliğini de yansıtır. Genellikle bir fotoğrafçı, üç aylık döneminizin başında veya bu dönemin sonuna doğru bir çekim rezervasyonu yapmanızı önerecektir. Çekimi planlamak için kesin bir zaman yok.  Fakat doğru zaman için de karnınızın gerçekten yuvarlak olduğu bir zaman öneriliyor.

Hamile Fotoğraf Çekimi Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik fotoğraflarını, karnınızın yumruluğu belirgin bir halde görünür olduğunda çekebilirsiniz. Gebelik sürecinizin sağlık durumuna göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Çünkü bu tarz etkinlikler vücudunuza ve hamileliğinize bağlı olarak elbette değişkenlik gösterebilir.

Pek çok anne adayı 28 ila 32. hafta arasında doğum fotoğrafları çekmeyi tercih ediyor. Karnınız çok fazla büyümediyse, daha uzun süre beklemek isteyebilirsiniz. Bununla beraber bebeğinizin ne zaman geleceğini pek bilemeyeceğiniz için fazla beklememeniz de öneriliyor.

Hamile Çekimi Pozları

Güzel hamile çekimi fotoğrafları bir kamera ve şu üç temel bileşenle başlar:

  • Stil: Karnınızın şeklini gösterirken kendinizi rahat ve güzel hissettiren kıyafetler seçebilirsiniz. Kot pantolon ve bir tişört ya da uzun dökümlü bir elbise olabilir. Burada en önemli nokta kendiniz gibi hissetmeniz.
  • Kişiler: Hamile fotoğraf çekimi için sadece kendinize ihtiyacınız olsa da, ilk olarak eşinizin yanınızda olmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca eğer var ise büyük çocuğunuz ya da çocuklarınızın da sizinle beraber olması o anları daha özel kılar. Tereddütleri varsa, onlara bunun bebek için olduğunu hatırlatın. Siz farkına bile varmadan, bebeğiniz bu fotoğraflara bakan ve ailesinin onların gelişini nasıl beklediğini gören bir çocuk olacak. Tatlı bir ikram veya bir aile sinema gecesi gibi ödüller, katılmaya isteksiz olan küçük çocuklar için harikalar yaratabilir.
  • Aydınlatma: En iyi aydınlatma çok parlak değildir. Açık havada, gün ortasında çekim yapmaktan kaçının. Çünkü bu durum fotoğraflarınıza sert ve hoş olmayan bir görünüm verebilir. Sabahları ve akşamları daha yumuşak ışık, daha iyi fotoğraflar ortaya çıkartacaktır. Fotoğrafçılar, gün doğumundan sonraki ilk saat ve gün batımından önceki son saat olan “altın saat” olarak adlandırılan vakitte çekimlerini yaparlar.
Category: Hamilelik
Önceki yazı
Fetal DNA Nedir?
Sonraki yazı
Hamilelikte Aşerme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.