Hamile Fotoğraf Çekimi

Her hamile kadın mükemmel bir hamilelik fotoğrafı çekimi ister. Fotoğraf çekimine hazır olsanız da olmasanız da, gelişmekte olan bebeğinizin karnınızda yarattığı güzelliğini yakalama düşüncesi merak uyandırıcı ve mutlaka yapılması gereken bir şeydir. Bu sebeple anneler ve anne adayları hamile fotoğraf çekimi yapılmasını çok isterler ve ömür boyu hatıra kalacak bir anıyı en mükemmel şekilde saklamak isterler.

Hamilelik uzun sürse de göz açıp kapayıncaya kadar bitecek. Bu kısacık anları, benzersiz kişiliğinizi ve yaşamınızı yansıtan annelik fotoğrafları ile yakalayabilirsiniz. İster bir fotoğrafçı kiralamaya ister kendiniz yapmaya karar verin, sizin ve ailenizin değer vereceği çarpıcı görüntüler elde etmenize yardımcı olacak en iyi hamile fotoğrafı fikirleri bulunur.

Hamile Çekimi Nedir?

Hamile fotoğraf çekimi, anne adayı için hamilelik veya doğum dönemi boyunca yapılan bir fotoğraf çekimi veya bir dizi fotoğraf çekimidir. Hamile fotoğraf çekimi seansları, büyüyen bebeğinizin yumruğunun güzelliğini yakalar ve anne ile bebeğin birliğini yüceltir. Bir fotoğrafçı, üç aylık döneminizin başında veya üç aylık döneminizin sonuna doğru bir çekim rezervasyonu yapmanızı önerecektir. Çekimi planlamak için kesin bir zaman yoktur fakat genel olarak doğru zaman için karnınızın gerçekten yuvarlak olduğu bir zaman önerilir.

Hamile Çekimi Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik fotoğraflarını, karnınızın yumruluğu belirgin bir halde görünür olduğunda, ancak çok rahatsız olmadan önce çekin. Bu, vücudunuza ve hamileliğinize bağlı olacaktır.

Çoğu insan 28 ila 32 hafta arasında doğum fotoğrafları çeker. Karnınız çok fazla büyümediyse, daha uzun süre beklemek isteyebilirsiniz, ancak bebeğinizin ne zaman geleceğini asla bilemeyeceğiniz için fazla beklememeniz önerilir.

Hamile Çekimi Pozları

Güzel hamile çekimi fotoğrafları bir kamera ve şu üç temel bileşenle başlar:

Stil: Karnınızın şeklini gösterirken kendinizi rahat ve güzel hissettiren kıyafetler seçin. Kot pantolon ve bir tişört ya da uzun dökümlü bir elbise olabilir, en önemlisi kendiniz gibi hissetmenizdir.

Kişiler: Hamile fotoğraf çekimi için sadece kendinize ihtiyacınız olsa da, eşiniz, büyük çocuğunuz ya da çocuklarınız veya kamera önünde anne ve babanızın yanınızda olmasını isteyebilirsiniz. Tereddütleri varsa, onlara bunun bebek için olduğunu hatırlatın. Siz farkına bile varmadan, bebeğiniz bu fotoğraflara bakan ve ailesinin onların gelişini nasıl beklediğini gören bir çocuk olacak. Tatlı bir ikram veya bir aile sinema gecesi gibi ödüller, katılmaya isteksiz olan küçük çocuklar için harikalar yaratabilir.

Aydınlatma: En iyi aydınlatma çok parlak değildir. Açık havada, gün ortasında çekim yapmaktan kaçının çünkü bu, fotoğraflarınıza sert ve hoş olmayan bir görünüm verebilir. Sabahları ve akşamları daha yumuşak ışık, daha iyi fotoğraflar ortaya çıkartacaktır. Fotoğrafçılar, gün doğumundan sonraki ilk saat ve gün batımından önceki son saat olan “altın saat” olarak adlandırılan vakitte çekimlerini yaparlar.

Category: Hamilelik
Önceki yazı
Fetal DNA Nedir?
Sonraki yazı
Hamilelikte Aşerme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed