Hayatta gebe olduğunuzu öğrendiğiniz an kadar heyecan verici pek az şey yaşanır. Anne olacağınızı öğrendikten sonra, düşüncelerinizin ve gelecek planlarınızın gebelik sürecinize ve doğum zamanınıza paralel olarak  değişmesi de çok olağandır.

Doğum tarihinizi bulmak için şu üç basit adımı takip edin:

1. Son adetinizin ilk gününün ne zaman olduğunu bulun.

2. Doğum tarihi hesaplayıcısına ilgili tarihleri girin.

3. Bu kadar! Tahmini beklenen doğum tarihiniz oluştu!

Her hamileliğin benzersiz olduğunu ve sonucun kesin bir tarih olmadığını ve sadece bir tahmin olduğunu unutmayın.

Tahmini doğum tarihinizi öğrendikten sonra, bebeğinizle ne zaman karşılacağınız konusunda daha net adımlar ve planlamalar için, henüz yapmadıysanız hamile olduğunuzdan emin olmak için kan testi, fiziki muayene yapabilmeniz ve de doğum tarihinizi daha hassas bir şekilde takip edebilmeniz için bir kadın doğum uzmanı randevusu almanızı öneriyoruz.

Doktorunuzla planladığınız gebelik kontrol randevularınız boyunca uterusunuzun boyutunu belirlemek ve bebeğinizin gelişimini öğrenmek için doktorunuz sizi inceleyecektir. Bu sayede bebeğinizin gelişimini öğrenirken onun kalp atışlarını duymak ya da ultrason fotoğraflarını saklamak gibi heyecan verici anlara da şahit olabileceksiniz.

Doktorunuz size süreciniz boyunca hem bebeğiniz hem de sizin için en doğru tavsiyeleri verecektir.

Bununla birlikte kendi başınıza da bilgi edinmek, merak ettiğiniz detayları öğrenmek için gebelik kategorimize göz atmayı unutmayın!